عوامل بروز سندروم ترک دندان

بررسی عوامل بروز سندروم ترک دندان

یکی از اصلی ترین سوالاتی که در ذهن مخاطبان شکل می گیرد، چرایی بروز این مشکل است. به نظر شما عوامل بروز سندروم ترک دندان چیست؟ سندروم ترک دندان نیز مانند سایر مشکلات می تواند علت های متفاوتی داشته باشد. همراه باشید با دکتر سید حمید رضویان متخصص دندانپزشک اصفهان تا بیشتر در این مورد بخوانیم.

آسیب های گذشته

وجود یک مشکل قدیمی زمینه را برای بروز مشکل های جدید تر و بزرگتر فراهم می کند. یکی دیگر از علت های بروز سندروم ترک دندان، آسیب های گذشته دندان ها است. آسیب دیدگی های گذشته دندان هایتان می تواند منجر به بروز ترک خوردگی های کوچک و سپس بزرگتر شود. پرشدگی های زیاد از حد دندان و آسیب های به وجود آمده ریز و درشت بر آن می تواند درصد بروز سندروم ترک دندان را بالاتر ببرد.

این مطلب را نیز مطالعه کنید : روش های جلوگیری پوسیدگی دندان

عصب کشی

تخلیه ریشه اصلی یا انجام عصب کشی یکی دیگر از عواملی است که می تواند سبب بروز سندروم ترک دندان شود. عوارضی که در قسمت بالا برایتان گفتیم، از جمله اصلی ترین عوارض عصب کشی نیز می باشند. بروز آن عوارض پس از عصب کشی این نوید را به شما می دهد که دندان هایتان به سندروم ترک دندان دچار خواهند شد.

مزایای درمان ریشه دندان چیست؟ | بهترین دندانپزشک اصفهان

دندان قروچه

دندان قروچه یکی از عادت های نادرستی است که اکثر افراد در خواب و یا بیداری آن را انجام می دهند. فشردن دندان های بالایی و پایینی بر یکدیگر را دندان قروچه می تواند. برخی افراد به صورت ناخودآگاه و در زمان خواب و برخی دیگر به صورت آگاهانه و در زمان قرارگیری در موقعیت های پرتنش و استرس زا این رفتار را از خود بروز می دهند. سایش دندان ها به یکدیگر و فشردن بیش از حد آنها باعث بروز سندروم ترک دندان خواهد شد.

شکل قرار گرفتن دندان ها

قرار گرفتن نا مناسب دندان ها باعث می شود هر کدام فشاری را بر دیگری متحمل کند. حاصل این فشار های به وجود آمده ترک های جزئی خواهد بود که که به آن سندروم ترک دندان گفته می شود.

سندروم ترک دندان و چاره کار

اما حال که با این مشکل آشنا شدید باید به دنبال برطرف کردن آن باشید به نظر شما بهترین راهکار پیش رو برای مقابله با سندروم ترک دندان چیست؟

شما می توانید از روش های درمانی مختلفی مانند مثل باندینگ یا همان مواد کامپوزیت، روکش دندان و در موارد حاد تر انجام درمان کانال ریشه دندان یا همان عصب کشی را انجام دهید. اما انتخاب نوع درمان به چند عامل بستگی دارد. شما برای انتخاب نوع درمان باید به محل آسیب دیدگی، نوع آن و شدت آسیب دیدگی توجه کنید. اما نباید سر خورد هیچ کاری انجام دهید. تمامی مراحل درمان باید زیر نظر دندان پزشک باشد.

راه های ارتباطی با دکتر سید حمید رضویان 


مطالب پیشنهادی :

عوامل خطرزا در پوسیدگی دندان

عوارض استفاده از آمالگام در پرکردن دندان

نشانه های سندروم ترک دندان چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *