خطرات و عوارض ایمپلنت دندان در بارداری

خطرات و عوارض ایمپلنت دندان در بارداری

دوران بارداری دوران حساسی برای خانمها در طول زندگی آن‌ها محسوب می‌شود.

در طول این دوران بدن دچار تغییرات فیزیولوژیکی و هورمونی می‌شود که ممکن است کوچکترین سهل انگاری، عوارض و خطرات مختلفی را برجای بگذارد. درمان ایمپلنت نیز یک روش‌ایده‌آل برای جایگزین کردن دندان از دست رفته در تمام سنین برای همه افراد است. در ادامه درباره خطرات ایمپلنت و عوارض ایمپلنت دندان در بارداری خواهیم گفت. با ما همراه باشید…

 

خطرات و عوارض ایمپلنت دندان در بارداری

دوران بارداری دورانی حساس برای سلامت دندان هاست، زیرا تغییرات هورمونی موجب می‌شود تا دندان‌ها بیشتر در معرض پوسیدگی قرار گیرند. همچنین در این دوران احتمال بروز عفونت لثه و آسیب دندان در این دوران افزایش میابد و موجب می‌شود تا دندان از بین رود. در این شرایط بهترین جایگزین برای دندان از دست رفته کاشت دندان با روش ایمپلنت است، اما ایمپلنت دندان در بارداری نیز دارای خطراتی برای سلامت جنین می‌باشد.

خطرات و عوارض ایمپلنت دندان در بارداری | بهترین دندانپزشک اصفهانصفحه اینستاگرام دکتر سید حمید رضویان بهترین دندانپزشک اصفهان

ریسک بالای ایمپلنت در دوران بارداری به علت موارد زیر است:

رادیولوژی: در این مرحله که قبل از شروع درمان ایمپلنت است، لازم است که ضخامت و تراکم استخوان فک توسط عکس رادیولوژی از دندان مورد بررسی قرار گیرد. اما در این میان قرارگیری در معرض اشعه ایکس برای مادر و جنین هر دو ریسک بالایی دارد.

کمبود کلیسم در بدن: جنین در بدن مادر برای رشد و سلامت کافی به کلسیم نیاز دارد، بنابراین کلسیم مورد نیازش را از استخوان‌های مادر تأمین می‌کند. در مقابل ایمپلنت دندان درمانی است که جهت ترمیم استخوان و ماندگاری در استخوان فک به جذب کلسیم نیاز دارد. زمانی که استخوان فک کلسیم را جذب کند، جنین با کمبود کلسیم مواجه خواهد شد که این فرآیند خطرناک است و رشد جنین را با اختلال مواجه می‌کند.
داروی بی‌حسی: همانطور که می‌دانید انجام ایمپلنت دندان نیازمند تزریق داروی بی‌حسی است. داروی بی‌حسی نیز دارای عوارضی است که ممکن است برای سلامت جنین خطرساز شود.
بروز عفونت: یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است هنگام ایمپلنت دندان در بارداری رخ دهد به وجود آمدن عفونت و تورم لثه است که وجود عفونت در بدن نیز برای جنین خطرناک است.

 

از ایمپلنت دندان در دوران بارداری اجتناب کنید.


مطالب مرتبط:

پیشگیری از تعویض ایمپلنت دندان

علل ضرورت اسکن CBCT برای ایمپلنت دندان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *