کاربردهای جراحی دندان میکروسکوپی

بررسی کاربردهای جراحی دندان میکروسکوپی

در کاشت ایمپلنت و پریودنتیک، از جراحی میکروسکوپی یا میکروسرجری در بازسازی هدایت شده استخوان استفاده می شود. جایی که نتیجه تقویت استخوان به طور مستقیم به بهبودی کامل تحت محافظت از بخیه ها بستگی دارد. در ادامه مطلب امروز سایت دکتر سید حمید رضویان متخصص دندانپزشک اصفهان به بررسی کاربردهای جراحی دندان میکروسکوپی خواهیم پرداخت.

انتقال طبیعی و یکپارچه از یک لثه طبیعی به جایی که تحت جراحی قرار گرفته است. فقط از طریق میکروسرجری قابل دستیابی است، که زخم های زیبایی، بویژه در مناطق قابل مشاهده را کاهش می دهد و بیشتر اوقات آنها را حذف می کند. میکروسرجری به دندانپزشک امکان می دهد فرایندهای بسیار دقیقی را با استفاده از ابزارهای کوچک تر و مواد بخیه ظریف تر انجام دهد. همه ابزارها ریز هستند: تیغ، فورسپس، قیچی، الواتور، سوزن، بخیه ها ، تا اطمینان حاصل شود که برش ها به صورت دقیق و با حداقل میزان آسیب به بافت اطراف ایجاد می شوند.

استفاده از فناوری پیشرفته

این روش قرار دادن ایمپلنت ها، با استفاده از ریز ابزارها، و تحت یک میکروسکوپ بسیار تخصصی و قدرتمند انجام می شود. در نتیجه ، دندانپزشک در مقایسه با برش های بزرگتر و دردناک تر عمل جراحی سنتی کاشت ایمپلنت های دندانی، قادر است برش های کوچکتری ایجاد کند که نیازی به بخیه ندارند، در نتیجه درد کمتر و دوره بهبودی کوتاه تر خواهد بود.

مطالعه بیشتر آشنایی با درمان ریشه با میکروسکوپ دندانپزشکی

مزایت های میکروسکوپ در کاشت ایمپلنت دندان

میکروسکوپ جراحی به دندانپزشک اجازه می دهد بدون ایجاد برش های بزرگ و تروما به بافت حساس، عضلات و اعصاب، و دقت در زدن بخیه ها، جراحی را انجام دهد. در نتیجه، فرایند کاشت ایمپلنت دندان با میکروسکوپ راحت تر خواهد بود و با کنترل روی عوامل اساسی در روند بهبود، زمان بهبودی سریع تر خواهد بود و التهاب بافت در کمترین میزان خود خواهد بود. کاهش تروما باعث کاهش ناراحتی و تورم بیمار خواهد شد. علاوه بر این، با استفاده از میکروسکوپ برای کاشت ایمپلنت های دندانی، قرارگیری و تراز هر ایمپلنت به صورت بسیار دقیق انجام خواهد شد.

علاوه بر این، از آنجا که دندانپزشک فقط با ریز- ابزارها برش های کوچکی ایجاد می کند. بعد از جراحی، بافت لثه اطراف، طبیعی به نظر خواهند رسید. از همه مهم تر، این بعلاوه موفقیت جراحی در دراز مدت را تضمین می کند.

آشنایی با درمان ریشه با میکروسکوپ دندانپزشکی | بهترین دندانپزشک اصفهان

تکنیک لبخند

تکنیک لبخند یا روش ساده شده کاشت ایمپلنت با میکروسرجری، یک درمان پیشرفته ایمپلنت است که گام بعدی در تکامل ایمپلنت های دندان است. البته این تنها با استفاده از روش های پیشرفته میکروسکوپی ایمپلنت های دندانی قابل دستیابی است.

طراحی دقیق

با این حال، قبل از عمل جراحی اصلی، همه چیز با استفاده از یک مدل رایانه ای ۳ بعدی از دهان بیمار (یعنی فک، دندان ها، عروق خونی، بایت) طراحی می شود. با استفاده از این مدل، تصویر می تواند بزرگ شود و ایمپلنت در بهترین جای ممکن قرار می گیرد تا از بدست آمدن بهترین نتیجه در دراز مدت اطمینان حاصل شود. پس از آن، از یک چاپگر ۳ بعدی برای ساخت یک راهنما (نگهدارنده) استفاده می شود که دندانپزشک را هنگام قرار دادن ایمپلنت هدایت می کند. این راهنما برای هر بیمار توسط خود دندانپزشک به صورت سفارشی ساخته می شود تا در دستیابی به بیشترین دقت به او کمک کند.

راه های ارتباطی با دکتر سید حمید رضویان 

اهمیت دقت کاشت ایمپلنت

دقت این تکنیک میکروسکوپی کاشت ایمپلنت دندانی تضمین می کند که شما از هرگونه مشکل مربوط به پری- ایمپلنتایتیس (عفونت اطراف ایمپلنت) اجتناب خواهید کرد. عارضه شایعی که بیمارانی را تحت تأثیر قرار می دهد که کاشت ایمپلنت های دندانی را انجام می دهند. این وضعیت منجر به تحلیل استخوان در اطراف ایمپلنت می شود که عمدتاً به این دلیل اتفاق می افتد که جایگذاری ایمپلنت به درستی طراحی نشده است.

از سوی دیگر، دندانپزشک عوامل مرتبط با وضعیت خاص شما، شامل تجزیه و تحلیل ساختارهای اطراف ایمپلنت (استخوان و لثه)، را با دقت ارزیابی می کند. برای جلوگیری از بروز عوارض آینده، در صورت نیاز، ممکن است این ساختارهای اطراف درمان شوند. این گام ها برای ایجاد محیطی برای موفقیت لازم هستند، و تا حد زیادی خطر بروز پری- ایمپلنتایتیس را محدود می کند.

این روش پیچیده کاشت ایمپلنت های دندانی، بویژه باعث افزایش دقت، کاهش تروما به بافت ها، کاهش زمان بهبود و ارتقاء نتایج زیبایی می شود. جراحی میکروسکوپی بسیار مهم است. زیرا به شکل گیری عروق ریز که برای بهبودی از نظر زیبایی ضروری هستند. آسیب نمی رساند، چیزی که جراحی سنتی در آن محدودیت هایی دارد. از همه مهم تر، با جراحی میکروسکوپی، شانس خود برای داشتن یک ایمپلنت موفق که یک عمر برای شما دوام خواهد داشت را به میزان قابل توجهی افزایش خواهید داد.

 


مطالب پیشنهادی :

روش های حفظ بهداشت دندانها به صورت طبیعی

مزیت های دندانپزشکی میکروسکوپی

راه های مراقبت و درمان مینای دندان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *