چگونه از دندان مصنوعی جزئی موقت استفاده می کنید؟

چگونه از دندان مصنوعی جزئی موقت استفاده می کنید؟

دندان مصنوعی موقت از ایجاد فضای خالی در دهان به دلیل از دست دادن دندان جلوگیری می کند.

شما پروتز را در حین بهبودی در دهان خود نگه می دارید. هر سخت افزار جدیدی در دهان شما ممکن است احساس ناراحتی کند.

ممکن است چند هفته طول بکشد تا بر احساس ناخوشایند پروتز پارسیل غلبه کنید. زمان لازم است تا زبان و ماهیچه های شما عادت کنند که چگونه دستگاه جدید را در جای خود نگه دارید. ممکن است در طول دوره سازگاری، کمی احساس درد و سوزش داشته باشید. این احساس باید با عادت به پروتزهای جزئی خود کاهش یابد.

خطرات داشتن پروتز پارسیل موقت چیست؟

ممکن است صحبت کردن فرد با داشتن پروتز جزئی در دهان کمی تغییر کند. همچنین ممکن است بزاق بیشتری تولید شود تا زمانی که دهان شما به دستگاه جدید عادت کند. شما باید توصیه های پزشک خود را در مورد داشتن پروتزهای جزئی موقت و دائمی دنبال کنید.

بسیاری از دندانپزشکان توصیه می کنند که افرادی که دارای پروتزهای فوری هستند هنگام خواب آنها را استفاده کنند. این کار به آنها کمک می کند تا محل اصلی پروتز دائمی کامل مشخص شود. به دندانپزشک خود در مورد هرگونه مشکل در مورد پروتزهای فوری خود اطلاع دهید. پس از دریافت پروتزهای جزئی دائمی خود، نباید پروتزهای جزئی موقت را استفاده کنید.

چگونه از دندان مصنوعی جزئی موقت استفاده می کنید؟ | بهترین دندانپزشک اصفهانصفحه اینستاگرام دکتر سید حمید رضویان بهترین دندانپزشک اصفهان

 

چه تمرین هایی باعث عادت بهتر به پارسیل موقت می شود؟

  • صحبت کردن و خواندن را تمرین کنید تا زبان شما به احساس دندان مصنوعی عادت کند.
  • به گذاشتن و برداشتن دندان مصنوعی خود عادت کنید.
  • دندان مصنوعی را به زور وارد دهان نکنید. این می تواند به گیره هایی که آنها را در جای خود نگه می دارد آسیب برساند.
  • از دو طرف دهان خود برای جویدن استفاده کنید.

پروتزهای موقت چگونه ساخته می شوند؟

در اندازه گیری پروتز موقت، شکل دندان های طبیعی موجود شما را در نظر می گیرند. متخصص دندانپزشک شما همچنین شکل لب ها، لثه ها و صورت شما را برای ایجاد تناسب کامل ارزیابی می کند. پروتزهای موقت از طیف وسیعی از مواد، از جمله رزین ساخته می شوند.

چرا پروتز موقت شل می‌شود؟

دندان مصنوعی موقت می تواند شما را از نگرانی های زیبایی شناختی و ناراحتی های زندگی بدون دندان نجات دهد. اما آنها نیاز به عادت کردن دارند. پس از کشیدن دندان، استخوان‌های داخل دهان به طور طبیعی با تنظیم دهان تغییر شکل می‌دهند. این بدان معنی است که دندان مصنوعی موقت می تواند شل و ناراحت کننده شود.

اگر دندان مصنوعی شما لق است، متخصص دندانپزشکی ممکن است چسب دندان را به عنوان یک راه حل موقت توصیه کند. ممکن است قبل از دریافت پروتز دائمی و کاملا مناسب، به بازدیدهای بیشتری از متخصص دندانپزشک خود نیاز داشته باشید.

 


مطالعه بیشتر:

چرا از پروتزهای پارسیل موقت استفاده می کنند؟

پروتز پارسیل دندان چیست؟

آشنایی با انواع پروتز متحرک

پروتز دندان چیست و انواع “پروتز دندان” کدامند؟

انواع پروتزهای دندانی متحرک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *