چرا از پروتزهای پارسیل موقت استفاده می کنند؟

چرا از پروتزهای پارسیل موقت استفاده می کنند؟

تا زمانی که پروتز پارسیل نهایی و دائمی کامل شود پروتز موقت در جای خود باقی می ماند.

پایه پروتز پارسیل اغلب صورتی است تا با رنگ طبیعی لثه شما مطابقت داشته باشد. دندانپزشکان معمولاً آنها را به بیمارانی توصیه می کنند که یک یا چند دندان طبیعی در فک بالا یا پایین آنها باقی مانده است. گاهی اوقات دندانپزشک باید روکش هایی را روی دندان های طبیعی شما قرار دهد تا به مناسب شدن پروتز پارسیل کمک کند.

برخی از دندانپزشکان از اتصالات دقیق برای ایجاد تناسب بهتر با دندان های شما در مقابل گیره ها استفاده می کنند. آنها معمولا بهتر به نظر می رسند، اگرچه ممکن است هزینه بیشتری داشته باشند. شما باید گزینه های موجود برای پروتزهای جزئی موقت را با دندانپزشک خود بررسی کنید تا به شما در تصمیم گیری کمک کند که کدام طرح ممکن است برای دهان شما بهتر عمل کند.

هنگامی که شما یک پروتز پارسیل موقت می گیرید چه اتفاقی می افتد؟

شاید به دلیل بیماری پیشرفته لثه یا آسیبی به صورت خود نیاز به کشیدن دندان های خود دارید و دوست دارید لبخندی زیباتر داشته باشید. دلایل مختلفی وجود دارد که پروتزهای مصنوعی ممکن است برای شما مناسب باشند. در حالی که متخصص دندانپزشکی شما سخت کار می کند تا به شما کمک کند تا دندان های طبیعی خود را تا زمانی که ممکن است حفظ کنید، گاهی اوقات جایگزینی آنها منطقی تر است.

تجربه گرفتن پروتز پارسیل با آماده کردن دهان بیمار شروع می شود. دندانپزشک در ابتدا کار ها زیر را انجام می‌دهد.

  1. کشیدن دندان
  2. تغییر شکل دندان ها
  3. ساختن استخوان

هنگامی که دهان شما آماده شد، دندانپزشک شما از لثه ها و دندان هایی که باقی مانده است گچ گیری یا قالب گیری می کند. آنها همچنین فک شما را اندازه گیری می کنند تا به درستی مشکلات فاصله را در نظر بگیرند. پس از انجام این مراحل، دندانپزشک شما یک پروتز پارسیل موقت به شما می دهد.

دندانپزشک به شما اطلاع می دهد که چه مدت باید پروتز پارسیل موقت را نگهداری کنید و برای مراقبت مناسب از آن چه کاری باید انجام دهید. معمولاً حدود دو ماه طول می کشد تا یک پروتز پارسیل دائمی تولید شود.

چرا از پروتزهای پارسیل موقت استفاده می کنند؟ | بهترین دندانپزشک اصفهانصفحه اینستاگرام دکتر سید حمید رضویان بهترین دندانپزشک اصفهان

 

نظافت و مراقبت از پروتز پارسیل موقت

پروتزهای موقت متحرک هستند. ذرات غذا و پلاک می توانند بر روی آنها تشکیل شوند و لکه هایی از خود به جای بگذارند. این یک مشکل رایج در دندانپزشکی است و نیاز به نگهداری روزانه دارد. توصیه می شود روزی یک بار دندان مصنوعی خود را مسواک بزنید و یک شب آن را خیس کنید.

نحوه تمیز کردن دندان مصنوعی موقت

  1. ابتدا زیر دست خود یک حوله یا لگن نیمه پر از آب نگه دارید تا در صورت افتادن نشکنند.
  2. از مسواک نرم، پاک کننده دندان مصنوعی غیر ساینده و آب استفاده کنید.
  3. توجه داشته باشید که خمیر دندان ممکن است دندان مصنوعی شما را خراش دهد، بنابراین خمیر دندان استفاده نکنید. از آب داغ و محلول های حاوی سفید کننده خودداری کنید، زیرا می توانند به دندان مصنوعی آسیب برسانند.

از دندانپزشک خود در مورد نحوه خیس کردن دندان مصنوعی خود در طول شب راهنمایی بخواهید. حتماً قبل از بازگرداندن دندان مصنوعی به دهان، آن ها را کاملاً بشویید.

 


مطالعه بیشتر:

پروتز پارسیل دندان چیست؟

آشنایی با انواع پروتز متحرک

پروتز دندان چیست و انواع “پروتز دندان” کدامند؟

انواع پروتزهای دندانی متحرک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *