نکات مراقبت از بریج دندان

آشنایی با نکات مراقبت از بریج دندان

همانطور که پیش‌تر نیز اشاره کردیم انجام مراقبت‌ها به افزایش ماندگاری و طول عمر بریج کمک می‌کند. بنابراین اگر می‌خواهید در هزینه‌های خود صرفه جویی کنید. و بریج‌های دندانی خود را برای مدت طولانی‌تری سالم نگه دارید و از مزایای آنها بهره‌مند شوند. در این مطلب از سایت دکتر سید حمید رضویان متخصص دندانپزشک اصفهان توصیه می‌کنیم که نکات مراقبت از بریج دندان را با دقت انجام دهید:

رعایت بهداشت دهان و دندان

توصیه می‌شود که روزانه نخ دندان بکشید و دو بار در روز مسواک بزنید. بهتر است که نحوه صحیح و مدت زمان مناسب مسواک زدن را بدانید تا بتوانید دندان‌های خود را به درستی و اصولی تمیز کنید. با نصب بریج ممکن است نیاز باشد که از نخ دندان، مسواک و خمیر دندان مخصوصی استفاده نمایید. به همین دلیل بهتر است که در این باره با دندانپزشک خود مشورت نمایید.

انجام چکاپ‌های ۶ ماهه دندانپزشکی

انجام مرتب این چکاپ‌ها و قرار دادن آنها در اولویت به حفظ سلامت دهان و دندان و هر نوع روکش، پروتز و ترمیمی که درون دهان قرار گرفته است، کمک می‌کند. در این چکاپ‌ها دندانپزشک سلامت دهان و دندان و بریج نصب شده را مورد بررسی قرار می دهد. و در صورت وجود هرگونه مشکل، اقدامات و درمان‌های جانبی را به موقع انجام می‌دهد تا از بدتر شدن آنها و بروز عوارض بعدی پیشگیری نماید. انجام این کار در افزایش طول عمر پل‌های دندانی نقش بسزایی دارد.

داشتن رژیم غذایی مناسب

داشتن رژیم غذایی مناسب و محدود کردن مصرف مواد غذایی و نوشیدنی‌های حاوی قند، اسید، الکل و رنگ‌دانه‌ها تا حدود زیادی به حفظ سلامت دندان و همچنین هرگونه ترمیم، پروتز و روکش موجود در دهان کمک می‌کند.

علل استفاده از بریج دندانی | بهترین دندانپزشک اصفهان

عدم مصرف سیگار

سیگار حاوی مواد سمی، نیکوتین و قطران است که تأثیر بسیار نامطلوبی بر سلامت دهان، لثه و دندان دارد و با ایجاد بیماری‌های لثه و پوسیدگی دندان‌ها بر سلامت بریج و ماندگاری آن نیز تأثیر می‌گذارد و موجب کاهش طول عمر آن می‌شود.

صفحه اینستاگرام دکتر سید حمید رضویان بهترین دندانپزشک اصفهان

گاز نگرفتن اشیاء و مواد غذایی سفت

توصیه می‌شود که مواد غذایی سفت مانند آجیل را با بریج خود گاز نگیرید. و همچنین از باز کردن درب بطری‌ها با استفاده از بریج خودداری نمایید تا به آن آسیبی وارد نکنید.

ترک عادات نادرست

عاداتی مانند دندان قروچه و گاز گرفتن سر مداد از مواردی هستند که فشار زیادی به دندان‌ها و همچنین بریج‌ها می‌شوند و باعث آسیب رساندن به آنها می‌گردند بنابراین بهتر است که پس از نصب بریج این عادات را کنار گذاشته و از نایت گارد استفاده نمایید.

مراجعه به دندانپزشک در صورت مشاهده تغییرات در عملکرد بریج

در مواردی که تغییراتی در نحوه جویدن غذا و صحبت کردن خود مشاهده کنید. و یا متوجه وجود علائمی مانند تورم، قرمزی، درد و خونریزی در لثه در اطراف بریج شدید، بهتر است که هرچه زودتر موضوع را با دندانپزشک خود در میان بگذارید.


مطالب پیشنهادی :

مراقبت از پروتز‌های متحرک

درمان جرم دندان

پیشگیری از تعویض ایمپلنت دندان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *