نکاتی برای قبل از جراحی لیفت لثه

بررسی نکاتی برای قبل از جراحی لیفت لثه

افرادی که احساس می کنند به جراحی لیفت لثه احتیاج دارند در ابتدای امر باید به یک مرکز دندانپزشکی مراجعه کنند و در آنجا تحت مشاوره دندانپزشکی قرار بگیرند. پس از انجام بررسی های لازم دندانپزشک تصمیم می گیرد که آیا بیمار به عمل لیفت لثه نیاز دارد یا خیر. در این مطلب از سایت دکتر سید حمید رضویان متخصص دندانپزشک اصفهان نکاتی برای قبل از جراحی لیفت لثه را مورد بررسی قرار می دهیم.

چنانچه دندانپزشک تشخیص بدهد که فرد به جراحی لیفت لثه نیاز دارد تاریخ جراحی را برای او مشخص می کند. در حین انجام این عمل جراحی بافت لثه را قبل از آنکه با لیزر و ابزار دندانپزشکی بردارند و کوتاه کنند بی حس می کنند. در برخی موارد بافت را از لثه جدا می کنند تا استخوان ها را بتراشند. پس از انجام این فرآیند بافت لثه را به موقعیت جدید به وسیله بخیه پیوند می زنند. پس از انجام عمل جراحی لیفت لثه دندانپزشکان برای تسریع فرایند درمان برای بیمار داروهای مسکن و ضد التهاب تجویز می کنند. این داروها باعث می شوند که درد و تورم ناشی از انجام عمل جراحی کنترل شود.

دوره نقاهت برای جراحی لیفت لثه چندان طولانی نیست اما به بیماران توصیه می شود که از مصرف غذاهای تند و چسبناک و هر چیزی که باعث تحریک لثه های در حال بهبودی می شود اجتناب کنند. لازم است که بیماران در طول فرایند بهبودی به صورت ویژه ای مراقبت از دندان های خود را انجام دهند. این مراقبت ها شامل مواردی مثل مسواک زدن آرام و با دقت، کشیدن آرام نخ دندان و استفاده از دهان شویه های آنتی باکتریال می باشد.

میزان هزینه لیفت لثه با لیزر

در مورد هزینه لیفت لثه با لیزر باید بگوییم که هزینه این عمل جراحی به میزان بافت اضافه لثه ها و روش انجام جراحی لیفت لثه که باید بر روی بیمار انجام بگیرد بستگی دارد. لیفت لثه به این علت که به عنوان درمان زیبایی شناخته می شود و الزاما از لحاظ پزشکی ضرورتی ندارد شامل بیمه نمی شود. بیمه دندانپزشکی به صورت معمول این نوع درمان را پوشش نمی دهد. در صورتی که دندانپزشک لیفت لثه را بنابر دلایلی که به بهداشت دهان و دندان مربوط است توصیه شود امکان دارد بیمه بخشی از هزینه ها را متقبل شود.

البته هزینه لیفت لثه به عوامل مختلفی مانند روند درمانی مورد نیاز بستگی دارد. بعضی از عوامل تاثیر گذار در هزینه های لیفت لثه شامل مواردی مانند:

  • میزان عمل
  • مکانی که کلینیک دندانپزشکی در آن واقع شده است
  • تخصص دندانپزشک می باشد.

هزینه های عمل تغییر شکل لثه با استفاده از روش کانتورینگ به شکل ثابتی وجود ندارد به این دلیل که هزینه های مورد نظر را بر مبنای نیازهای بیمار برای هر فرد به شکل اختصاصی تنظیم می کنند. برای تعیین هزینه لیفت لثه باید ابتدا به متخصصان در این زمینه مراجعه کنید. آن ها پس از معاینه و بررسی شرایط دندان ها و لثه ها به شکل دقیق مشخص می کنند که هر فرد باید چه هزینه ای را پرداخت کند.

علل تحلیل و پسروی لثه | بهترین دندانپزشک اصفهان

شرایط خاص افزایش هزینه لیفت لثه

برخی از بیماران به دلیل شرایط خاصی که دارند به درمان های دیگر ترمیمی زیبایی مانند کامپوزیت ونیر یا لمینت دندان نیاز دارند که باعث می شود هزینه ها چند برابر شوند. هزینه لیفت لثه با لیزر بستگی به میزان بافت لثه و تعداد دندان ها که باید تحت درمان قرار بگیرند دارد.هزینه ای که برای درمان دندان وجود دارد به اندازه قابل توجه ای پایین تر از هزینه ای که برای ایجاد تغییرات در خط لثه است می باشد. عوامل دیگر وجود دارد که بر روی هزینه لیفت لثه تاثیر می گذارد. این عوامل شامل:

  • روش های درمانی اضافی
  • میزان درمان مورد نیاز در لیفت لثه با لیزر
  • دریافت بی حسی
  • تجربه دندانپزشک
  • بیمه دندانپزشکی می باشد.

معرفی لیفت دندان متحرک

لمینت دندان متحرک که به اسنپ آن اسمایل معروف است و با عنوان کامپوزیت متحرک نیز شناخته می شود. این پدیده به شکل یک روکش یا کاور نازک است که بر روی دندان قرار می گیرد و مثل یک پوشش عمل می کند و بر روی دندان ها قرار می گیرد. این پوشش می تواند تا حدودی عیب و ایراد دندان ها را پنهان کند و ظاهر زیبایی به دندان های افراد ببخشد.

این پلاک متحرک با استفاده از تکنولوژی خاصی با استفاده از صمغ دندان یا پلیمر غیر سمی در لابراتوار به شکل کاملا متناسب و قالب دندان هر فرد ساخته می شود. این وسیله را به این علت لمینت می نامند که مانند لمینت های دائمی عیوب دندان ها را می پوشاند و ظاهر زیبایی به آن ها می بخشد. متحرک بودن این ابزار به این دلیل است که به شکل روکش های دائمی نیستند و از روی دندان ها برداشته می شوند.

افراد مناسب برای لیفت لثه قبل از کامپوزیت

همانطور که می دانید کامپوزیت دندان ها به عنوان یک روش غیر تهاجمی شناخته می شود که بسیار ساده و کم هزینه است. این روش را معمولا برای از بین بردن نواقص و عیوب دندان ها به کار می برند تا بتوانند لبخند زیباتری داشته باشند. به همین دلیل است که این روش در حال حاضر به عنوان یکی از محبوب ترین روش های ترمیم دندان ها در میان اقشار مردم شناخته شده است.

افرادی وجود دارند که در زمان خندیدن بخش زیادی از لثه های آن ها آشکار می شود. اصطلاحا این افراد لبخند لثه ای دارند. با توجه به این مشکل دندانپزشکان به این افراد پیشنهاد می دهند که پیش از انجام کامپوزیت دندان عمل لیفت لثه را انجام بدهند. این فرایند باعث می شود که افراد علاوه بر دندان های مرتب در زمان خندیدن قسمت کمتری از لثه هایشان نمایان شود. همین امر باعث می شود که فرد لبخند جذاب و تاثیرگذارتری داشته باشند.

صفحه اینستاگرام دکتر سید حمید رضویان بهترین دندانپزشک اصفهان

افرادی که از بدشکلی و بد رنگی دندان ها رنج می برند می توانند از درمان کامپوزیت استفاده کنند. جراحی لثه پیش از کامپوزیت دندان ها اغلب در طی یک جلسه با استفاده از بی حسی موضعی انجام می گیرد. به شکلی که بیمار هیچگونه دردی را در زمان انجام جراحی حس نخواهد کرد. فقط برخی از بیماران بعد از برطرف شدن بی حسی موضعی احساس درد خفیفی در ناحیه ی لثه های خود دارند که این مشکل با مصرف مسکن رفع می شود.

بخیه هایی که برای جراحی لیفت لثه به کار می برند از نوع جذبی می باشد و نیازی به کشیدن ندارد. در صورتی که دندانپزشک از بخیه های غیر جذبی استفاده کند پس از حدود ۷ الی ۱۰ روز بخیه ها را از موضع مورد نظر خارج می کند. پس از اینکه اثرات جراحی لیفت لثه کاملا از بین رفت افراد می توانند به دندانپزشک مراجعه کنند و درمان درمان کامپوزیتی و سرامیکی را برای اصلاح فرم دندان ها آغاز کنند.


مطالب پیشنهادی :

خطرات باقی ماندن ریشه در لثه

علل و مشکلات تنفس دهانی

مزیت های تمیز کردن زبان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *