موارد نیاز به درمان ریشه دندان در کودکان

بررسی موارد نیاز به درمان ریشه دندان در کودکان

در این مطلب از سایت دکتر سید حمید رضویان متخصص دندانپزشک اصفهان موارد نیاز به درمان ریشه دندان در کودکان را مورد بررسی قرار می دهیم. ممکن است کودک شما نیاز به درمان ریشه داشته باشد اگر:

  • اگر بدون هیچ دلیل روشنی، در هرزمانی، در دندان‌های خود احساس درد داشته باشد.
  • اگر دندان‌های او نسبت به تغییرات دمایی بسیار حساس شده باشند.
  • اگر دندان‌های او دچار شکستگی شده باشند به‌نحوی‌که پالپ دندان در معرض محیط قرار بگیرد.

عصب‌کشی و درمان ریشه برای یک کودک

عصب کشی را می‌توان هم در بزرگ‌سالان (دندان‌های دائم) و یا هم در کودکان (دندان‌های شیری) انجام داد. حفظ دندان‌های شیری کودکان برای جویدن و صحبت کردن بسیار مهم است. همچنین آن‌ها فضای موردنیاز دندان‌های دائمی را که قرار است در آینده جایگزین آن‌ها شود، حفظ خواهند کرد. اگر فرزند شما دندان شیری خود را زودتر از موعد مقرر از دست بدهد ممکن است دندان‌های مجاور حرکت کرده و فضای دندان قبلی را اشغال نمایند. این حالت می‌تواند مسیر رشد دندان‌های دائمی را مسدود نماید و یا ممکن است باعث کج شدن دندان‌های دائمی گردد. (عصب‌ کشی ترمیم عفونت ریشه دندان کودکان)

ترمیم عفونت ریشه دندان کودکان

درمان ریشه دندان مربوط به قسمت پالپ (مغز) دندان می‌شود. درون پالپ، اعصاب دندانی حضور دارند. همچنین این بخش از دندان شامل رگ‌های خونی می‌باشد که به دندان مواد مغذی و اکسیژن را انتقال می‌دهند. (عصب‌ کشی ترمیم عفونت ریشه دندان کودکان). زمانی که پالپ دندان آسیب ببیند یا دچار عفونت گردد، برای نجات دندان اغلب از “درمان ریشه” یا “عصب‌کشی” استفاده می‌نمایند. حتی اگر در کودکان آسیب‌دیدگی مربوط به دندان‌های شیری باشد که در آینده خواهند افتاد، باز دندان‌پزشکان ترجیح می‌دهند به خاطر سلامت کودک از درمان ریشه استفاده نمایند، مگر آنکه زمان طبیعی افتادن دندان فرارسیده باشد .

عوارض تروما در کودکان و بزرگسالان | بهترین دندانپزشک اصفهان

بعد از درمان اندودانتیک (ریشه)

ازآنجاکه اعصاب آسیب‌دیده از دندان حذف می‌شوند، فرزند شما بعد از درمان باید درد بسیار کمی داشته باشد. در طول عصب‌کشی نیز دندان به‌طور کامل توسط یک بی‌حس‌کننده موضعی بی‌حس خواهد شد. ممکن است فرزند شما پس از درمان ریشه مقداری درد داشته باشد که می‌توان آن را به کمک مسکن‌های مخصوص کودکان مدیریت نمود. پس از عصب کشی و یا هر فرایند دندانپزشکی دیگری، وجود مقداری از حساسیت دندانی در تاج دندان امری طبیعی است. در طول این مدت، مهم است مسواک زدن ادامه داده شود، به‌ویژه در اطراف لثه، تا از بروز التهاب و عفونت لثه‌ها جلوگیری به عمل آید.

صفحه اینستاگرام دکتر سید حمید رضویان بهترین دندانپزشک اصفهان

درمان ریشه در مقابل کشیدن دندان‌های شیری

اگر فرزند شما دارای مشکلات جدی پزشکی باشد، هرگونه عفونتی می‌تواند جدی باشد اگر دندان در اثر یک عفونت دچار آسیب‌دیدگی شده باشد، احتمال آنکه بعد از عصب کشی، مجدداً عفونت بازگردد، وجود دارد. در چنین مواردی، توصیه می‌ شود که دندان کشیده شود. (عصب‌ کشی ترمیم عفونت ریشه دندان کودکان)

اگر فرزند شما سالم است و احتمال داده شود کشیدن دندان‌های شیری، مشکلاتی را در توانایی غذا خوردن و یا صحبت کردن او ایجاد می‌کند و یا احتمال داده شود که در اثر کشیدن دندان‌های شیری، دندان‌های دائمی به‌درستی رشد نکنند، ممکن است درمان ریشه یا عصب‌کشی را توصیه شود.


مطالب پیشنهادی :

آشنایی با آسیب یا تروما دندان

تاثیرات تنفس دهانی روی دهان و دندان

نشانه های نیاز به کشیدن دندان عقل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *