مزایای درمان ریشه دندان چیست؟

بررسی مزایای درمان ریشه دندان

در این مقاله از سایت دکتر رضویان متخصص دندانپزشک اصفهان برای شما همراهان گرامی منتشر شده است. به بررسی مزایای درمان ریشه دندان خواهیم پرداخت. درمان ریشه دندان یکی از روش های بسیار موثر برای نجات دندان بیمار است. این روش، برداشتن پالپ عفونی از کانال هایی را در بر می گیرد که در داخل ریشه دندان قرار داشته و پس از آن، دندانپزشک، کانال مورد نظر را به منظور جلوگیری از عفونت یا آسیب بیشتر مهر و موم می نماید.درمان ریشه دندان بسته به ناحیه تحت درمان در دهان و پیچیدگی شرایط ممکن است یک یا چند جلسه به طول انجامد. پس از اتمام درمان، دندان باید یا پر شود و یا با روکش ترمیم گردد تا عملکرد و زیبایی آن نیز احیا شود. زمان بهبودی نیز متفاوت است اما به طور معمول، هر نوع ناراحتی خفیف طی چندین روز برطرف خواهد شد.

بررسی مزیت ها

درمان ریشه دندان عفونی فواید طولانی مدتی را ارائه می دهد و می تواند. سلامت دهان و دندان و کیفیت کلی زندگی فرد را تا حد زیادی بهبود بخشد. اگر دندان عفونی برای مدت زمان زیادی نادیده گرفته شود، ممکن است به جایی برسد که نتوان آن را نجات داد و کشیدن دندان ضروری باشد. با این حال، با درمان ریشه، می توانید دندان طبیعی خود را نجات دهید و از درد و عفونت رها شوید.

مهمترین مزایای عبارتند از:

یک روش بدون درد

علیرغم تصورات غلط پیرامون این درمان، روش جدید درمان ریشه دندان در مقایسه با کشیدن دندان درد و ناراحتی بسیار کمی دارد. در واقع، بیمارانی که تحت درمان ریشه قرار می گیرند. در مقایسه با بیمارانی که دندان خود را کشیده اند، ۶ برابر بیشتر احتمال دارد که این تجربه را بدون درد توصیف کنند.

اندودنتیست ها و دندانپزشکان از تکنیک های مدرن و بیهوشی موثر برای به حداقل رساندن درد و ناراحتی در حین و بعد از کانال ریشه استفاده می کنند.

این مطلب را نیز مطالعه کنید :  بررسی علل ایجاد لبخند لثه ای

دلایل پر کردن جای خالی دندان چیست؟ | بهترین دندانپزشک اصفهان
متوقف شدن گسترش عفونت

با درمان ریشه، باکتری هایی که باعث عفونت شده اند از بین خواهند رفت. این مسئله از گسترش عفونت به سایر نواحی دهان مانند استخوان فک، بافت های نرم و فضاهای صورت جلوگیری می کند. پس از برداشتن پالپ عفونی، کانال ریشه تمیز و ضدعفونی شده و از گسترش پوسیدگی دندان در مسیرهای آن جلوگیری می شود.

جویدن بهتر غذا

آبسه دندان می تواند باعث درد و تورم شده و در نتیجه جویدن فرد را تحت تأثیر قرار دهد. یکی از مزایا، بهبود جویدن است. با این درمان، یک پر کردگی یا تاج روی دندان قرار می گیرد و می توان انتظار بهبود و راحتی بیشتری را در گاز گرفتن، جویدن و لبخند زدن داشت.

– مقرون به صرفه و کارآمد

در حالی که کشیدن دندان ممکن است در کوتاه مدت سریع ‌ترین و ارزان‌ ترین گزینه به نظر برسد. اما توجه داشته باشید که نتایج بلند مدت می‌ توانند به دلیل نیاز به کارهای مداوم دندانپزشکی از جمله پروتز، ایمپلنت یا بریج پر هزینه باشند.

بهبود سلامت کلی بدن

بهبود سلامت کلی نیز یکی دیگر از مزایای مهم درمان است. زمانی که دندان عفونی به درستی درمان نشود، نه تنها منجر به مشکلات سلامت دهان و دندان می شود. بلکه می تواند عوارض جدی را برای سلامتی در پی داشته باشد. در حقیقت، عواقبی نظیر عفونت های استخوانی و احتمال انتشار آبسه به سینوس ها یا بافت های نرم گردن و سر ممکن است دور از انتظار نباشند.

نتایج بصری جذاب

پس از اتمام درمان ریشه، دندانپزشک دندان شما را با پرکردن یا روکش ترمیم می کند و در نتیجه شما به یک لبخند ظاهری طبیعی و زیبا دست می یابید.

راه های ارتباطی با دکتر سید حمید رضویان 


مطالب پیشنهادی :

اشتباهات رایج در مورد ارتودنسی | بخش ۱

مزایای بیهوشی در عمل ایمپلنت دندان

روش های تشخیص اختلالات عملکرد مفصل فکی گیجگاهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *