قالب گیری ایمپلنت چیست؟

قالب گیری ایمپلنت چیست؟

کاشت ایمپلنت دندان از مراحل مختلفی تشکیل شده و قالب گیری ایمپلنت یکی از مهمترین آنها است.

در واقع باید گفت قالب گیری ایمپلنت ابعاد، اندازه و نحوه قرار گیری ایمپلنت های دندانی را مشخص می کند و براساس آن دندان مصنوعی جایگزین دندان طبیعی از دست رفته می شود.

قالب گیری ایمپلنت چیست؟

به طور کلی قالب گیری ایمپلنت یک فرآیند مهم و اساسی جهت شناسایی دقیق وضعیت ظاهری و نحوه قرارگیری لثه و فک بیمار است. علاوه بر این با قالب گیری از دندان های اطراف نیز کپی برداری می شود و بدین ترتیب ابعاد و اندازه ایمپلنت جهت قرار گرفتن در فضای خالی بین دندان های اصلی بیمار بدست می آید. در واقع طی این فرآیند یک نمای کلی از وضعیت لثه، فک و محل قرارگیری سایر دندان ها در اختیار دندانپزشک قرار می گیرد و براساس آن اقدام به ساخت ایمپلنت دندان می کند.

معمولاً قالب گیری طی ۲ الی ۱۰ دقیقه انجام می شود و یکی از مهمترین مراحل ساخت و کاشت ایمپلنت های دندانی است. به دلیل اینکه ایمپلنت های ساخته شده می بایست با ساختار قوس دندانی تطابق داشته باشند و از هرگونه تحریک آزار دهنده در دهان بیمار جلوگیری به عمل آورد. در غیر این صورت پس از کاشت ایمپلنت، مشکلات متعددی برای بیمار به وجود می آید و فرد هنگام جویدن مواد غذایی و صحبت کردن احساس ناخوشایند همراه با درد خواهد داشت.

قالب گیری ایمپلنت چیست؟ | بهترین دندانپزشک اصفهانصفحه اینستاگرام دکتر سید حمید رضویان (بهترین دندانپزشک اصفهان)

اهمیت و ضرورت قالب گیری ایمپلنت های دندانی

با توجه به اینکه هدف اصلی از قالب گیری ایمپلنت، شناسایی دقیق موقعیت دقیق ایمپلنت و انتقال آن به لابراتوار دندانپزشک جهت ساخت است. فرآیند قالب گیری اهمیت بسیار زیادی دارد و به عنوان یکی از مهمترین مراحل ساخت و نصب ایمپلنت های دندانی شناخته شده است.

جهت اطلاع از خدمات تخصصی دکتر سید حمید رضویان (بهترین دندانپزشک اصفهان) اینجا کلیک کنید.

از آنجایی که هرگونه خطا در روند قالب گیری موجب بروز مشکل هنگام کاشت و نصب دندان می شود. می توان گفت فرآیند قالب گیری ایمپلنت از اهمیت بالایی برخوردار بوده و تعیین کننده کیفیت، کارایی و ماندگاری ایمپلنت دندان است. علاوه بر این عدم توجه به روند قالبگیری ایمپلنت موجب طولانی شدن روند درمان و عدم ترمیم استخوان فک می شود.

بنابراین برای جراحی، قالب گیری و کاشت ایمپلنت به متخصصین دندانپزشکی زیبایی و ایمپلنت دندان مراجعه کنید.

 


مطالب پیشنهادی سایت دکتر دکترسید حمید رضویان (بهترین دندانپزشک اصفهان):

مراقبت های بعد از ایمپلنت فوری

ایمپلنت فوری چگونه انجام می شود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *