فیسینگ دندان

فیسینگ دندان

دندانپزشکان زیبایی در مواقعی از جمله مرتب کردن دندان , ترمیم , سفید کردن و افزایش زیبایی از فیسینگ استفاده می کنند.
مواد فیسینگ دندان همان ونیر کامپوزیت ها و یا لامینیت کامپوزیت ها می باشند. استفاده از فیسینگ ها امروزه رواج پیدا کرده است چرا که در کمترین زمان بهترین نتیجه را برای کاربران دارد و وجود نامرتبی در دندان، دندان های شکسته و بد رنگی به راحتی اصلاح می شوند.

فیسینگ دندان اگر توسط کامپوزیت های نانو تکنولوژی انجام شود ، دوام بسیار بالایی دارد.
از مزایای کلی ان این است که:
دندان ها تراش نمی خورند و زیبایی لبخند شما بدون آسیب های کوتاه یا بلند مدت افزایش می یابد در صورتی که در استفاده از مواد سرامیکی، اگر چه دوامش ممکن است چند سالی بیشتر باشد ولی برای قرار گرفتن روی دندان نیاز به تراش دندان داریم .نکته ای که وجود دارد این است که پس از فیسینگ دندان رعایت بهداشت دهان و دندان بسیار اهمیت دارد تا دوام مواد افزایش یابد .

مزایای فیسینگ دندان

ونیر کامپوزیت به عنوان درمان سریع بدون نیاز به تراش دندان معروف است.
به طور کل می توان این روش درمانی را برای از بین بردن نامنظمی های کوچک ، از بین بردن فواصل زیاد بین دندانی و ایجاد سفیدی و درخشندگی دندان ها استفاده کرد.مواد کامپوزیتی همرنگ دندان بوده و با قرار گیری روی دندان ، دندانپزشک فرم دلخواه را بوجود می آورد. عدم نیاز به تراش دندانها حسن این روش درمانی است. عدم نیاز به تعداد جلسات درمانی بالا هم مزیت این روش محسوب می شود چرا که نیاز به قالب گیری نیست و دندانپزشک صرفا در همان یک جلسه درمان را کامل می کند.


دکتر سید حمید رضویان

دندانپزشک و متخصص درمان ریشه اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *