سیاه شدن لثه نشانه چیست؟

سیاه شدن لثه نشانه چیست؟

سیاهی لثه یا پیگمانتاسیون لثه

گاهی اوقات به دلایل مختلف مثل سیگار کشیدن، عوارض داروها، مبتلا شدن به مشکلات دهان و دندان و ….. رنگ لثه‌ ها به صورت ناگهانی سیاه می‌شود و عارضه سیاهی لثه یا پیگمانتاسیون لثه (gingival pigmentation) پدید می‌آید و این نگرانی در ذهن فرد ایجاد می‌شود که آیا سیاه شدن لثه نشانه بیماری است؟

در بیش‌ تر از ۹۵% مواقع جای هیچ نگرانی برای سیاهی لثه نیست چون این عارضه خطری برای شما ایجاد نخواهد کرد. و حتی نیاز به درمان نیز ندارد و اما در موارد نادری با تشخیص دندانپزشک نیاز به اقدام پزشکی است و به کمک روش‌های درمانی راحت و کوتاه به سرعت مشکل سیاهی لثه حل می‌شود.

سیاه شدن لثه (gingival pigmentation) چیست؟

عارضه سیاه شدن لثه به زمانی اطلاق می‌شود که رنگ بافت لثه از حالت طبیعی خارج شده. و به رنگ‌های قرمز تیره، خاکستری تیره یا روشن و … تبدیل شود گاهی اوقات سیاه شدن لثه با عوارض دیگری نیز همراه است که این شرایط نشانه‌ای از وجود مشکل در بافت لثه می‌باشد و باید برای درمان آن اقدام کرد.

سیاه شدن لثه نشانه چیست؟ | بهترین دندانپزشک اصفهانصفحه اینستاگرام دکتر سید حمید رضویان (بهترین دندانپزشک اصفهان)

 

لثه سیاه نشانه چیست؟

در بیشتر اوقات سیاه شدن لثه با علائم دیگری همچون بوی بد دهان، لک‌های یا سیاه قهوه‌ای روی لثه، افزایش حسایت بافت لثه و ….. همراه است، در ادامه مهم‌ترین علامت‌های سیاهی لثه مرور شده است. البته فراموش نکنید که قرار نیست همیشه سیاه شدن لثه با تمامی این علائم همراه باشد. و ممکن است شما با این عارضه مواجه شوید اما علامت دیگری در بافت لثه مشاهده نکنید.

 


مطالب پیشنهادی سایت دکتر دکترسید حمید رضویان (بهترین دندانپزشک اصفهان):

ورم لثه | علل و درمان

علائم و انواع تحلیل لثه

نکات مراقبتی بعد از جراحی ریشه باقی مانده در لثه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *