درمان ریشه حرفه ای با میکروسکوپ دندانپزشکی

بررسی درمان ریشه حرفه ای با میکروسکوپ دندانپزشکی

استفاده از میکروسکوپ در درمان ریشه دندان یک روش نوین و بسیار جدید می‌ باشد. در این مطلب از سایت دکتر سید حمید رضویان متخصص دندانپزشک اصفهان درمان ریشه حرفه ای با میکروسکوپ دندانپزشکی را مورد بررسی قرار می دهیم.  این روش بسیار مورد استقبال دندانپزشکان قرار گرفته است. امروزه علم دندانپزشکی پیشرفت های زیادی پیدا کرده است و وسایل بسیار پیشرفته ای برای عیب یابی دندان افراد به وجود آمده است. میکروسکوپ دندانپزشکی یکی از وسایل بسیار کاربردی برای درمان ریشه دندان می باشد. دندانپزشک می‌ تواند به وسیله میکروسکوپ حفره‌ های عمیق درون دندان را بزرگنمایی کرده و به صورت دقیق ببیند. همچنین می تواند از وجود مشکل درون ریشه دندان اطلاع پیدا کنند.

اندودنتیک میکروسرجری یعنی جراحی ریشه دندان با استفاده از میکروسکوپ مخصوص دندانپزشکی.استفاده از میکروسکوپ برای درمان ریشه یکی از پیشرفته‌ ترین روش‌ های موجود در دنیا می باشد. میکروسکوپ می‌ تواند محل جراحی را با وضوح بسیار بالایی به دندانپزشک نشان دهد و نسبت به روش های سنتی آسیب بسیار کمتری به دندان و ریشه آن وارد می شود.

مزایای استفاده از میکروسکوپ دندانپزشکی

همیشه قبل از یک درمان موفقیت آمیز باید یک تشخیص خوب صورت بگیرد. یکی از علت های بسیار مهمی که یک دندانپزشک تصمیم می‌ گیرد از این وسیله بسیار کاربردی استفاده کند، دقت بالای آن می باشد. با استفاده از میکروسکوپ می توان به مشکلات موجود در ریشه دندان پی برد و یک درمان بسیار مناسب را برای آن در پیش گرفت. استفاده از میکروسکوپ در کیس هایی مثل درمان ریشه های سخت، عفونت ناشی از وجود کانال های بسیار کوچک جانبی دندان، درمان ریشه مجدد و … میتواند بسیار تعیین کننده باشد.

مزیت های دندانپزشکی میکروسکوپی | بهترین دندانپزشک اصفهان

با استفاده از میکروسکوپ دندان، دندانپزشک می‌ تواند دسترسی بهتری به حفره های درون دندان داشته باشد و یک درمان اصولی و بسیار مناسب را انجام دهد. این میکروسکوپ می تواند شکستگی های ریز یا ترک هایی که در طول دندان وجود دارند و قابل دیدن نمی باشند را به راحتی آشکار کند. ممکن است این شکستگی ها یکی از علت های اصلی ایجاد درد دندان نیز باشند.

صفحه اینستاگرام دکتر سید حمید رضویان بهترین دندانپزشک اصفهان

دلایل اصلی اشکال در دندان مشکل در ریشه دندان، ساختار های کانال ریشه درمان نشده و یا عفونت‌ های باکتریایی باقیمانده درون ریشه دندان می باشند. بنابراین دندانپزشک باید بتواند کل ساختار کانال ریشه را قبل از شروع درمان شناسایی و بررسی کند. میکروسکوپ دندانپزشکی این امکان را به دندانپزشک می دهد تا با بزرگنمایی بالا و نور کواکسیال ال ای دی بتواند کانال ریشه را تا انتهای اپکس (انتهای ریشه) مشاهده کند. همین موضوع یک مزیت بسیار عالی این وسیله می باشد. زیرا دندانپزشک به وسیله آن می تواند تغییرات آناتومیکی مانند دندان های پرمولر، ریشه کانال های سی شکل را با وضوح بالا مشاهده نماید و می‌ تواند درمانی بسیار عالی در پیش بگیرد.

 


مطالب پیشنهادی :

تاثیر اختلالات خوردن روی دندان ها

روش های درمان ریشه دندان‌ کودکان

آشنایی با آسیب یا تروما دندان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *