خطرات سیگار بعد کشیدن دندان عقل

بررسی خطرات سیگار بعد کشیدن دندان عقل

در مطلب امروز سایت دکتر سید حمید رضویان متخصص دندانپزشک اصفهان خطرات سیگار بعد کشیدن دندان عقل را مورد بررسی قرار می دهیم. با ما همراه باشید.

ریسک عفونت با سیگار کشیدن بعد از عمل جراحی دندان های عقل

پس از عفونت کردن لثه ها ، تب بالا و تورم و درد های دردناکی را تجربه خواهید کرد. حتی ممکن است با ترشحات زرد و سفید از قسمت عمل مواجهه شوید که بسیار دردناک خواهد بود .

کاهش فرایند بهبودی با سیگار کشیدن

بعداز عمل جراحی دندان های عقل تان لثه حالت شلی را به خود می گیرد و زمان مشخصی طول می کشد تا این شلی لثه بهبود یابد . اما اگر سیگار بکشید این فرایند را کاهش می دهید و ممکن است اثارات جبران ناپذیری را نیز شاهد باشید .

ایجاد دردهای دردناک بر روی حفره دندان با سیگار کشیدن مکرر

پس از استخراج دندان های عقل خود بطور کل جای خالی دندان های عقل خود درد خواهند کرد و می شود گفت که دردهای زیادی را تجربه خواهید کرد و افرادی که بیش از ۲۰ نخ سیگار در روز استفاده می کنند درد بیشتری را نسبت به افرادی که سیگار نمی کشند تجربه خواهند کرد .

مراحل انجام جراحی کشیدن دندان عقل | بهترین دندانپزشک اصفهان

از بین بردن لخته های خونی با سیگار کشیدن

پس از خارج کردن دندان عقل ، جای خالی آن ایجاد می شود و یقینا تجربه کرده اید که با کشیدن دندان خون زیادی جاری می شود و برای دندان عقل نیز اینگونه است و پس از سیگار کشیدن خون نسبتا زیادی جاری خواهد شد که برای بیمار خوشایند نخواهد بود . بعد از استخراج دندان از شما خواسته خواهد شد که به مدت ۳۰ دقیقه گاز پانسمان را در روی قسمتی که جراحی شده قرار دهید و دهانتان را باز نکنید و گاز پانسمان را در دهان خود بفشارید. این عمل به دلیل توقف کردن خونریزی صورت میگیرد و پس از این مرحله لخته های خون ایجاد می شوند. بعد از این مرحله پزشک معالج به شما توصیه هایی در این مورد را بیان خواهد کرد . البته این بدین معنا نیست که باید همواره شستشو ندهید و مسواک نزنید.

صفحه اینستاگرام دکتر سید حمید رضویان بهترین دندانپزشک اصفهان

علاوه بر نکات بالا اگر شما پس از این عمل جراحی ، شروع به سیگار کشیدن نمایید یک خطر وصف نشدنی است و می تواند لخته های خونی را از بین ببرد و باعث خونریزی شدید شود که در این صورت به پزشک معالج خود رجوع نمایید.

ایجاد عفونت های استئومیلیت (Osteomyelitis) و پریکورونال (Pericoronal) با سیگار کشیدن

اگر به سیگار کشیدن بعد از عمل جراحی ادامه دهید ممکن است بر عملکرد جراحی موثر باشد و شانس ایجاد عفونت در قسمتی که جراحی شده را افزایش می دهد و در گزینه های قبلی خواندید .


مطالب پیشنهادی :

الاینر شفاف در ارتودنسی دندان

علل تحلیل و پسروی لثه

پیشگیری از پوسیدگی دندان زیر روکش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *