جراحی لثه با لیزر

جراحی لثه با لیزر

برخلاف سایر روش ها، ليزر درمانی باعث تورم يا درد نمی‌شود. شما نبايد از داشتن لثه‌هايی که حساس هستند و از سطح دندان دور شده‌اند، رنج ببريد. درمان شما بسيار راحت و سريع است. ليزر غلظت و شدت بافت‌های آسيب‌ديده را افزايش مي‌دهد، در حالی که بافت‌های سالم را حفظ می‌کند تا به روند درمان کمک کند. روش تأييد شده‌ی FDA لَناپ، تحريک رشد مجدد بافت و پيوند دوباره‌ی بافت به دندان را نشان داده است. نشان دادن مزايای باور نکردنی تکنولوژی ليزر، قبلاً هرگز دست يافتنی نبود.

در جراحی لثه با لیزر طول موج ليزر به درون لثه نفوذ مي‌کند و باکتری‌هاي رنگي که باعث عفونت لثه مي‌شود را تبخير می‌کند. اين فرايند دندانپزشک متخصص را قادر می‌سازد بدون آسيب رساندن به بافت اطراف، مناطق آسيب‌ديده را درمان کند. يک لخته خون سالم در اطراف دندان تشکيل می‌شود که بدن را به درمان و بازسازی مناطق اطراف دندان تحريک می‌کند.

مزایای جراحی لثه با لیزر عبارت است از:

  • دوران بهبود بسیار کوتاه
  • درمان هدفمند
  • اثبات شدن موثر بودن درمان با توجه به گزارش‌ درمان‌های پیشین
  • کاهش خونریزی و درد
  • تجربه‌ای کاملاً بدون درد
  •  کوتاه‌تر کردن زمان درمان

فرنکتومی

فرنکتومی عملی جراحی است که به منظور برداشتن فرنوم (بند) انجام می‌شود. فرنوم نوار بافتی باریکی است که داخل دهان وجود دارد. دندانپزشک فرنوم را قطع می‌کند تا اختلال گفتاری درمان شود یا دندان مصنوعی به خوبی روی لثه‌ها بنشیند. فرنوم زیر زبان و در پشت لب بالا از وسط لب تا بین دندان‌های قدامی قرار دارد.


دکتر سید حمید رضویان

دندانپزشک و متخصص درمان ریشه اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *