انواع بروساژ دندان

انواع بروساژ دندان

بروساژ های دندانی انواع مختلفی دارند که هرکدام کاربرد مخصوص به خود را دارند.

  • بروساژ فنجانی

بروساژ فنجانی رایج ترین نوع بروساژ دندانی است. برای صیقل دادن سطح دندان و از بین بردن لکه های سطحی استفاده می شود. بروساژ فنجانی از مواد لاستیکی یا سیلیکونی نرم و انعطاف پذیر ساخته شده و در اندازه های مختلف موجود است.

  • بروساژ برس شکل

بروساژ برس شکل، نسخه کوچکتری از برساژ فنجانی شکل است. برای صیقل دادن سطوح کوچکتر دندان ها مانند دندان های جلو استفاده می شود و می تواند به مناطقی از دهان که دسترسی به آن ها دشوار است برسد. این مدل شکل در اندازه ها و مواد مختلف موجود است.

  • بروساژ نوک تیز

بروساژ نوک تیز برای تمیز کردن و صیقل دادن نواحی صعب العبور دندان ها مانند بین دندان ها و اطراف براکت های دستگاه های ارتودنسی استفاده می شود. بروساژ نوک تیز در سایزهای مختلف موجود است و از مواد نرم نایلونی یا سیلیکونی ساخته شده است.

انواع بروساژ دندان | بهترین دندانپزشک اصفهان

صفحه اینستاگرام دکتر سید حمید رضویان (بهترین دندانپزشک اصفهان)

 

  • بروساژ مخروطی

بروساژمخروطی شکل کوچکی است که برای صیقل دادن تک تک دندان ها یا نواحی دندان استفاده می شود. اغلب در دندانپزشکی ترمیمی برای صاف کردن سطوح ناهموار ترمیم های دندان مانند پرکردن یا روکش استفاده می شود.

  • بروساژ نمدی

بروساژ نمدی از پشم یا پنبه فشرده ساخته می شود و برای صیقل دادن ترمیم های دندان مانند روکش های فلزی یا چینی استفاده می شود. بروساژنمدی در اندازه های مختلف موجود است و با خمیر پولیش که حاوی ساینده ریز است استفاده می شود.

  • بروساژ با روکش الماس

بروساژ با روکش الماس یک بروساژ تخصصی است که برای صیقل دادن و شکل دادن به ترمیم های دندان مانند روکش های چینی یا پرکننده های کامپوزیت استفاده می شود. بروساژ پوشش داده شده با الماس در اندازه های مختلف شن موجود است و می توان از آن برای دستیابی به ظاهری طبیعی در ترمیم های دندان استفاده کرد.

 


مطالب پیشنهادی سایت دکتر دکترسید حمید رضویان (بهترین دندانپزشک اصفهان):

کاربرد انواع بروساژ دندان

مزایا و عوارض بروساژ کردن دندان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *