نشانه های سندروم ترک دندان چیست؟

بررسی نشانه های سندروم ترک دندان

مشکلاتی که بر دندان ها به وجود می آید یکی از سخت ترین و عذاب آور ترین لحظات زندگی را رقم می زند. درد ناشی از دندان می تواند از مشکلات مختلفی نشات بگیرد. یکی از عمده ترین مشکلات دندان ها که اکثرا با آن مواجه هستند، سندروم ترک دندان است. مطلب امروز سایت دکتر سید حمید رضویان متخصص دندانپزشک اصفهان به بررسی نشانه های سندروم ترک دندان خواهیم پرداخت. سندروم ترک دندان وضعیت ناخوشایند را برای شما به وجود می آورد که در برخی اوقات درد غیر قابل تحملی به شما می رسد.

سندروم ترک دندان چیست؟

به راستی منظور از سندروم ترک دندان چیست؟ سندروم ترک دندان یکی از عمده مشکلات مربوط به دندان ها است که در اکثر مردم مشاهده می شود. وضعیتی که دندان دچار ترک خوردگی باشد را سندروم ترک دندان می گویند. البته باید بدانید که این ترک خوردگی به قدری کوچک و جزئی است که شما با چشم نمی توانید آن را مشاهده کنید.

این مطلب را نیز مطالعه کنید : عوامل خطرزا در پوسیدگی دندان

این ترک خوردگی نه تنها با چشم، بلکه با عکس برداری اشعه ایکس هم قابل مشاهده نمی باشد. معمولا اکثر مراجعه کنندگان این مشکل را در دندان های آسیاب خود دارند. ریز بودن این ترک خوردگی از یک طرف و قرار گرفتن آن از طرفی دیگر باعث شده تا به آسانی نتوان آن را تشخیص داد به همین دلیل تشخیص آن به قدری دشوار است.

نشانه های سندروم ترک دندان چیست؟ | بهترین دندانپزشک اصفهان

نشانه های سندروم ترک دندان

اما به نظر شما چگونه می توان متوجه این ترک خوردگی و بروز این مشکل در دندان خود شد؟ سندروم ترک دندان معمولا خود را با ۲ حالت حساسیت و درد نشان می دهد. اغلب افرادی که با مشکل سندروم ترک دندان رو به رو هستند در مواقع حساس مانند خوردن غذا و یا جویدن آن در دندان هایشان دردی شدید و احساسی ناخوشایند را تجربه می کنند.

این درد ها تنها در هنگام غذا خوردن رخ نمی دهند. هنگام مواجه با سرما و گرما نیز درد عجیبی به دندان هایتان سرایت می کند که از آن طریق می توانید متوجه سندروم ترک دندان شوید. اما برخی افراد بروز این علائم را پوسیدگی دندان می پندارند. اما برای اینکه این دو را با یکدیگر اشتباه نگیرید باید به یک تفاوت اساسی بین آن ها توجه کنید.

اصلی ترین تفاوت بین سندروم ترک دندان و پوسیدگی، موقعی و دائمی بودن این علائم است. درد ناشی از پوسیدگی دندان به صورت دائم و همیشگی است اما درد ناشی از سندروم ترک دندان اغلب به صورت گذرا و موقتی خود را نشان می دهد. با کسب این اطلاعات و آشنایی با نشانه های سندروم ترک دندان می توانید تا حدودی بروز سندروم ترک دندان را تشخیص دهید. اما برای اینکه به صحت این موضوع دست پیدا کنید و بتوانید برای درمان آن اقدام کنید، بهتر است به پزشک مراجعه کنید.

راه های ارتباطی با دکتر سید حمید رضویان 


مطالب پیشنهادی :

مزایای درمان ریشه دندان چیست؟

عوارض استفاده از آمالگام در پرکردن دندان

بررسی مزایا و معایب آمالگام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *