مراقبت‌های قبل و بعد از درمان کانال دندان

مراقبت‌های قبل و بعد از درمان کانال دندان

مراقبت‌های قبل از عصب کشی

برای انجام این روش درمانی، حتما باید اطمینان حاصل کنید که از سلامت کافی برخوردار هستید. قبل از مراجعه به دندانپزشک برای درمان کانال ریشه، داشتن یک خواب خوب در شب ضروری است. بدنتان باید قوی باشد و سیستم ایمنی‌تان باید در بهترین وضعیت خود باشد. در این صورت می‌توانید درمان را تحمل کنید و دوره بهبودی سریع و موفقی داشته باشید.

یکی از اقدامات مؤثر برای تقویت سیستم ایمنی این است که خوب غذا بخورید. بدنتان به تمام مواد مغذی ضروری نیاز دارد. بلافاصله پس از اتمام عصب کشی، تا چند روز و گاهی تا یک هفته نمی‌توانید به‌درستی غذا بخورید. پس حتما قبل از انجام این فرایند، به اندازه کافی غذا بخورید تا سیر شوید!

قبل از درمان مقداری یخ منجمد کنید. پس از این فرایند دهانتان بی حس خواهد بود. یخ به بهبود هر درد و ورمی که ممکن است رخ‌داده باشد کمک می‌کند. آماده کردن یخ، به شما این امکان را می‌دهد که دسترسی سریع و آسانی به یک روش تسکین‌ دهنده درد داشته باشید.

مراقبت‌های قبل و بعد از درمان کانال دندان | بهترین دندانپزشک اصفهان

صفحه اینستاگرام دکتر سید حمید رضویان بهترین دندانپزشک اصفهان

مراقبت‌های بعد از درمان کانال دندان به چه صورت است؟

پس از درمان کانال دندان عصب کشی شده را مانند سایر دندان‌ها تمیز کرده و توصیه‌های پزشک را برای گرفتن نتیجه مطلوب انجام دهید. در اینجا به مواردی از مراقبت‌های بعد از درمان کانال دندان اشاره می‌ کنیم.

  1. تا ۲ ساعت بعد از درمان ریشه دندان از خوردن غذاهای سفت خودداری کنید.
  2. مسواک زدن دندان ها را به صورت مرتب روزی دو مرتبه و حداقل ۲ دقیقه فراموش نکنید.
  3. آنتی بیوتیک و داروهای تجویز شده توسط پزشک به طور کامل استفاده شوند.
  4. دندانی که درمان ریشه شده است شکننده است و باید حتما روکش شود.
  5. برای تمیزکردن میان دندان ها از نخ دندان استفاده کنید.
  6. پس از درمان کانال دندان شاهد ایجاد التهاب در اطراف کانال دندان و متعاقبا درد هستیم این علائم طبیعی بوده و پس از گذشت مدتی بهبود می‌یابد و برای تکسین درد و التهاب مصرف مسکن توصیه می‌شود.
  7. در صورت بروز علائمی چون آبسه دندانی، تب، بی حالی و اشکال در بلع در اولین فرصت به دندانپزشک خود مراجعه کرده تا اقدامات درمانی لازم بعمل آید.

 


مطالب پیشنهادی:

تعداد کانال‌ دندان‌ ها

علت بسته بودن کانال دندان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *