بیماری های شایع برای دندان انسان ها

بیماری های شایع برای دندان انسان ها

بعضی بیماری ها و مشکلاتی که برای دهان و دندان ها ایجاد می شود، شایع تر از بقیه است و افراد بیشتری را درگیر می کند. به همین دلیل هم باید بیشتر به فکر پیشگیری از ایجاد این مشکلات بود؛ چرا که در باره بیماری های دهان و دندان هم مانند دیگر موارد، پیشگیری بهتر و مهم تر از درمان است.

دکتر سید حمید رضویان، دندانپزشک و عضو هیات علمی دانشگاه در این باره به جام جم می گوید: پوسیدگی، تشکیل جرم و پیوره یا التهاب لثه از شایع ترین بیمار ی ها و مشکلاتی است که امروزه میان افراد مختلف مشاهده می شود. بنابراین بسیار اهمیت دارد که به کمک رعایت بهداشت، از بروز این بیماری ها پیشگیری کنیم.

وی با اشاره به این که اکنون، درصد زیادی از مردم با مشکل پوسیدگی دندان ها، جرم و پیوره لثه که سرانجام به لق شدن دندان ها منجر می شود، روبه رو هستند، می افزاید: با توجه به درد و مشکلات ناشی از این بیماری ها و همچنین هزینه های درمان آن، به نظر می رسد باید، به موضوع پیشگیری از ایجاد بیماری های دهان و دندان اهمیت بیشتری داده شود.

به گفته این دندانپزشک، پیشگیری اهمیت فوق العاده ای دارد و در بعضی بیماری های دهان و دندان، زمانی که مشکل مزمن می شود، حتی در شرایطی خاص ممکن است زمینه ساز تغییر دائمی در مخاط شده و موجب بروز بیماری های مهم و جدی مانند سرطان در دهان شود.


دکتر سید حمید رضویان

دندانپزشک و متخصص درمان ریشه

مطب اصفهان: (یکشنبه، سه شنبه، پنج شنبه)

دروازه شیراز، ابتدای چهارباغ بالا سمت چپ خیابان، جنب داروخانه وحید، بن بست شکوفه، مجتمع شکوفه، طبقه چهارم واحد ۴۰۳

تلفن هماهنگی: ۳۶۲۹۰۷۶۶-۰۳۱

مطب نجف آباد: (دوشنبه، پنجشنبه بعد از ظهر، جمعه صبح بعضی اوقات)

چهارراه شهرداری، ابتدای خیابان حافظ (جنب درب کلینیک فرهنگیان)، طبقه ی زیرزمین فیزیاتوراپی شفا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *