بهترین مراقبت از دهان چگونه است؟

چند بار مسواک بزنید؟

روزی ۳ بار هر بار ۲ تا ۳ دقیقه از مسواک استفاده کنید، یک بار هم از نخ دندان و یک بار هم از دهان شویه .بعد از خوردن یک ماده شیرین ۱۰۰در صد در دهان تان آبی بگردانید. بهترین زمان استفاده از دهان شوی ها شب ها قبل از خواب است. چون هنگام خواب ترشحات بزاق به گونه ای است که در فعالیت باکتری ها تاثیر زیادی دارد . به همین خاطر بهتر است صبح ها بعد از بیدار شدن قبل از خوردن صبحانه، آبی در دهان بگردانید تا این باکتر ی ها را از بین ببرید چون در غیر این صورت اولین لقمه شما به خاطر باکتری ها بیشترین میزان پوسیدگی را ایجاد می کند. آب نمک هم خوب است اما نباید غلیظ باشد یعنی باید در یک لیوان آب یک قاشق کوچک نمک بریزید. نخ دندان نیز بسیار مهم است چون شما هیچ وقت نمی توانید با مسواک بین دندان ها را به خوبی پاک کنید ولی با نخ دندان به راحتی می توانید جرم های زیر لثه و بین دندان ها را بیرون بیاورید.

  مسواک برقی خوب نیست!

-من به طور کلی اصلا به مسواک های برقی اعتقادی ندارم شما به هر صورت دست بهتر می تواند به تمام قسمت های دندان ها دسترسی یابد. این مسواک های برقی بیشتر حالت تجاری دارند، به طور کلی مسواکی خوب است که خیلی نرم یا خیلی سفت نباشد؛ مسواک باید متناسب با سایز فک دهان و نباید موهای خیلی بلند داشته باشد. باید دقت کنید که وقتی دو سوم خط آبی وسط مسواک از بین رفت یعنی زمان تعویض مسواک است. بهتر است بین ۵/۱ تا ۲ ماه مسواک خودتان را تعویض کنید.

زبان را هم مسواک بزنید.

 -باید دقت کنید که همیشه روی زبان تان را مسواک بزنید چون روی زبان پرزهایی وجود دارد که جرم هایی بین آنها گیر می کنند که با دهان شوی و آب از بین نمی روند و باید حتما با مسواک از بین برود مخصوصا وقتی در روی زبان شیارهایی وجود داشته باشد جمع شدن جرم ها، باکتری ، مواد غذایی در این شیارها می تواند باعث به وجود آمدن بوی بد دهان شود .آیا آدامس جایگزین مسواک می شود؟ آدامس های بدون شکر می توانند در تمیزی دندان ها تاثیر داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *