بررسی روش های مختلف سفید کردن دندان

آشنایی با روش های مختلف سفید کردن دندان

سفید کردن دندان در دندانپزشک از ژل پراکسید با غلظت بالاتر استفاده می‌کند که فقط با نسخه پزشک در دسترس است. این ژل سفید کننده پراکسید دندان‌های شما را سریع‌تر و سبک‌تر از هر کیت یا سیستم سفید کننده دیگری سفید می‌کند. دندانپزشک شما همچنین سینی‌های سفید کننده بسیار سفارشی را می‌سازد که ژل در آن قرار می‌گیرد. در ادامه این مقاله از سایت دکتر سید حمید رضویان متخصص دندانپزشک اصفهان به بررسی روش های مختلف سفید کردن دندان خواهیم پرداخت.

این سینی‌ها به گونه‌ای سفارشی می‌شوند که دقیقاً با دهان شما مطابقت داشته باشند و از وجود مهر و موم در اطراف لبه دندان/لثه اطمینان حاصل کنند. این مهر و موم از تماس ژل با لثه‌های ظریف شما جلوگیری می‌کند و از ماندگاری آن بر روی دندان‌های شما اطمینان می‌دهد.

نوارهای سفید کننده دندان

نوارهای سفید کننده دندان در بسیاری از نقاط به صورت آنلاین در دسترس هستند. در برخی موارد می‌توانند کار کنند، اما به دلیل محدود بودن سطح پراکسید، توانایی سفید کنندگی آن نیز کاهش می‌یابد. همچنین باید بسیار مراقب بود که نوارها فقط روی دندان‌ها قرار بگیرند و بیش از حد آن‌ها روی ناحیه ظریف لثه نباشد.

 بیشتر مطالعه کنید : کاربرد انواع مسواک مخصوص ایمپلنت

لاک سفید کننده دندان

لاک سفید کننده دندان و انواع دیگر سفید کننده‌ها که در داروخانه‌ها عرضه میشوند، درصد بسیار پایینتری از پراکسید هیدروژن را دارا هستند. بنابراین، سفید کردن دندانها به صورت تاخیری انجام میپذیرد.

ضمنا این مواد چون بدون هیچ محافظی در دهان رها میشوند و کنترلی روی آنها نیست بنابراین با بزاق شسته شده و بلعیده میشوند که این مورد نیز میتواند صدمات جدی به بدن فرد وارد کند. ضمنا این مواد غالبا حاوی ساخارین هستند که هر چند برای دندانها مضر نیست، اما سرطان زایی آن مدتهاست به اثبات رسیده و استفاده از آن در آمریکا ممنوع میباشد

سفید کردن دندان با لیزر

به جای استفاده از پراکسید برای از بین بردن لکه‌های میکروسکوپی در دندان‌هایتان، برخی از روش‌های دندانپزشکی از لیزر استفاده می‌کنند. سفید کردن دندان‌های بعدی می‌تواند برای سفید کردن دندان‌های شما در یک جلسه بسیار موثر عمل کند. به همین دلیل سفید کردن دندان با لیزر اغلب به عنوان یک سیستم سفید کننده سریع دندان استفاده می‌شود. اما به دلیل سرمایه گذاری سطح بالایی که مورد نیاز است، اغلب گران‌تر از سایر اشکال سفید کننده است.

آنچه باید از بلیچینگ دندان بدانید | بهترین دندانپزشک اصفهان

سفید کننده دندان با روغن نارگیل

ما این را با قاطعیت در همان توصیف سفید کردن دندان با زغال می‌گذاریم. هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد سفید کردن دندان‌های نارگیلی موثر است و در واقع، ممکن است مضر باشد زیرا بسیاری از خمیردندان ها حاوی سطوح کافی فلوراید نیستند.

خمیردندان و پودر سفید کننده دندان

این مواد غالبا دارای درصد بالای ساینده‌ها هستند که باعث میشوند لایه‌ای از روی مینای دندان شما برداشته شود و استفاده از آنها به ویژه به صورت مکرر به هیچ عنوان توصیه نمیشود. خمیر دندان‌های سفید کننده معمولی بدون نسخه می‌توانند دندان‌ها را اندکی روشن کنند. آنها اغلب این کار را با ساینده‌تر بودن نسبت به خمیردندان‌های معمولی انجام می‌دهند و در نتیجه می‌توانند لکه‌های سطح بیشتری را از بین ببرند.

خمیردندان‌های سفید کننده دندان حاوی پراکسید کافی نیستند تا بتوانند دندان‌ها را به اندازه سفید کردن معمولی در دندانپزشک سفید کنند.

راه های ارتباطی با دکتر سید حمید رضویان 

سفید کردن دندان با زغال

بنیاد بهداشت دهان و دندان نگاهی به اثربخشی و ایمنی خمیردندان‌های سفید کننده زغالی داشته است و از آن زمان نشان داده است که شواهد بسیار کمی وجود دارد که نشان دهد سفید کردن دندان با زغال کار می‌کند. در حالی که این ممکن است به عنوان یک جایگزین (و احتمالاً گزینه ارزان‌تر) برای سفید کردن دندان‌های معمولی در دندانپزشک به طور فزاینده‌ای محبوب باشد. اگر اصلاً اتفاقی نیفتد، ممکن است متوجه شوید که این یک هدر دادن کامل پول است.

در بدترین حالت، بنیاد بهداشت دهان و دندان دریافت که خمیردندان‌های سفیدکننده زغالی ممکن است واقعا مضر باشند. زیرا حاوی سطوح کافی فلوراید نیستند که برای جلوگیری از پوسیدگی دندان استفاده می‌شود.

در حالی که ممکن است افراد مشهوری را ببینید که سفید کردن دندان‌های زغالی را تایید می‌کنند. باید این سوال را مطرح کرد که آیا آنها واقعاً قبل از تایید آنها سفید کردن دندان‌های خود را توسط دندانپزشک حرفه‌ای انجام داده‌اند یا خیر.

 


مطالب پیشنهادی :

مزایا ، معایب و موارد استفاده از ارتودنسی لینگوال

مراقبت های قبل و بعد از جراحی سینوس لیفت

نکات مهم جهت انجام موفق بلیچینگ در خانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *