اصلی ترین مزایا و معایب استفاده از بروساژ دندان

اصلی ترین مزایا و معایب استفاده از بروساژ دندان

مزایای استفاده از بروساژ دندان

  • لکه های سطحی را از بین می برد

بروساژ دندان ابزاری موثر برای از بین بردن لکه های سطحی دندان های ناشی از قهوه، چای یا تنباکو است. ساینده ملایم مورد استفاده در خمیر پولیش که با بروساژ دندان استفاده می شود به از بین بردن این لکه ها کمک می کند.

  • جلا دادن به دندان ها

از بروساژ دندان می توان برای پولیش دندان ها نیز استفاده کرد که باعث می شود درخشان تر و سالم تر به نظر برسند. سطح دندان ها را صاف می کند که به جلوگیری از تجمع پلاک و باکتری کمک می کند.

  • محافظت از دندان

بروساژ دندان همچنین حاوی فلوراید است که یک ماده معدنی ضروری برای حفظ سلامت دندان ها است. فلوراید به تقویت مینای دندان کمک می کند که باعث می شود آن ها در برابر پوسیدگی مقاوم تر شوند.

  • دندانپزشکی ترمیمی

بروساژ دندان در دندانپزشکی ترمیمی نیز مفید است. می توان از آن برای صاف کردن سطوح ناهموار پرکننده های کامپوزیت یا چسباندن مواد استفاده کرد تا طبیعی به نظر برسد.

اصلی ترین مزایا و معایب استفاده از بروساژ دندان | بهترین دندانپزشک اصفهان

صفحه اینستاگرام دکتر سید حمید رضویان (بهترین دندانپزشک اصفهان)

 

معایب بروساژ دندان

  • می تواند باعث فرسایش مینای دندان شود.

استفاده بیش از حد از بروساژ دندان می تواند باعث فرسایش مینا شود که می تواند منجر به حساسیت دندان و سایر مشکلات سلامت دهان شود. ماهیت ساینده خمیر پولیش مورد استفاده با بروساژ می تواند لایه بیرونی مینا را که برای محافظت از دندان ها ضروری است، از بین ببرد.

  • می تواند به بافت های نرم آسیب برساند.

بروساژ دندان می تواند باعث آسیب به بافت های نرم دهان، از جمله لثه ها و گونه ها شود. اگر به درستی استفاده نشود، بروساژ می تواند باعث بریدگی یا ساییدگی شود که می تواند منجر به عفونت شود.

  • می تواند باعث حساسیت دندان شود.

اگر بروساژ دندانی بیش از حد تهاجمی یا مکرر استفاده شود، می تواند باعث حساسیت دندان شود. برداشتن مینای دندان می تواند عاج را در معرض دید قرار دهد که می تواند باعث درد یا ناراحتی شود.

  • برای همه مناسب نیست.

بروساژ دندان ممکن است برای همه مناسب نباشد، به خصوص کسانی که دندان های حساس یا بیماری لثه دارند. بیمارانی که دندان‌ها یا لثه‌های حساس دارند، ممکن است در طول فرآیند پولیش، ناراحتی یا درد را تجربه کنند.

 


مطالب پیشنهادی سایت دکتر دکترسید حمید رضویان (بهترین دندانپزشک اصفهان):

بروساژ دندان

جرم گیری و بروساژ دندان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *