آیا کاندیدای مناسبی برای ارتودنسی هستید

آیا من کاندید مناسبی برای ارتودنسی سریع هستم؟

در جامعه‌ی پر شتاب، ما هر چیزی را فوری و آنی می‌خواهیم، بنابراین استفاده از سیم‌کشی به مدت چند سال ممکن است یک کار پیچیده به نظر برسد. با اینکه چیزهای خوب مانند یک لبخند زیبا قطعاً ارزش صبر کردن را دارند، اما چه می‌شود اگر شما بتوانید فرایند صاف و مستقیم کردن دندان‌ها را سرعت ببخشید؟ ارتودنسی سریع درمان دیگری است که بر سیم‌کشی‌ اضافه می‌شود تا شما را سریع‌تر به یک لبخند مرتب‌تر و زیباتر برسان

آیا من متقاضی مناسبی برای ارتودنسی سریع هستم؟

اگر شما یک اتفاق مهم مانند مراسم ازدواج یا فارغ التحصیلی را در پیش رو دارید و می‌خواهید لبخند مرتب و زیبای جدید خود را به نمایش بگذارید، پس شما کاندید مناسب برای ارتودنسی سریع  می‌باشد. حتی اگر شما به دلیل سختی در جویدن یا فاصله‌دار بودن دندان‌ها به کارهای تخصصی‌تری نیاز داشته باشید، با استفاده از این تکنیک‌ها نتایج کار را سریع‌تر مشاهده خواهید کرد.  متأسفانه برخی مشکلات دندانی گزینه مناسبی برای ارتودنسی سریع نمی‌باشند، بنابراین در مورد بهترین راهکار برای شرایط خاص خودتان با یک متخصص ارتودنسی مشورت کنید. گاهی هزینه‌های درمان نیز یک عامل بازدارنده است. سرعت در درمان ارتودنسی هزینه‌های دیگری را به سیم کشی‌ها می‌افزاید. این موضوع بستگی به خودتان دارد، اگر وضعیت مالی مناسبی دارید و اگر سریع‌تر درآوردن سیم‌کشی‌ها برای شما مهم‌تر است. هنگامی که تصمیم خود را برای استفاده از تکنیک ارتودنسی سریع گرفتید، شما واقعاً نیاز دارید مزایایی که به دست می‌آورید در مقابل خطراتی که به جان می‌خرید را سبک سنگین کنید و ببینید از عهده آن بر می‌آیید یا خیر.

به دنبال یک روش طبیعی‌تر باشید

اگر شما نگران وارد آمدن فشار بیش از حد به دندان‌هایتان هستید و یک روش طبیعی‌تر را ترجیح می‌دهید، راه‌های دیگری نیز برای سرعت بخشیدن به درمان شما وجود دارد. در وهله اول مطمئن شوید که از دستورات متخصص ارتودنسی خود به دقت پیروی می‌کنید. با عدم توجه و عدم مراقبت صحیح از سیم‌کشی‌ها و دندان‌ها، به جای کوتاه کردن زمان درمان، آن را طولانی‌تر خواهید کرد. حتماً از کش‌هایی که متخصص ارتودنسی ممکن است برایتان تجویز کرده باشد استفاده کنید و هیچ یک از جلسات خود با پزشک را لغو نکنید. اگر بین جلسات فاصله طولانی وجود داشته باشد، می‌تواند درمان شما را به تأخیر بیندازد. هنگامی که ورزش می‌کنید محافظ دهانی مخصوص ارتودنسی را استفاده کنید تا از خم شدن سیم‌ها و شکستن براکت‌ها و نیز آسیب به دندان‌ها حافظت شود. سعی کنید غذا را به اندازه مناسب دهانتان خرد کنید تا از هر گونه آسیب ناشی از مواد خوراکی در امان بمانید. همچنین از دندان قروچه که می‌تواند نحوه حرکت دندان‌هایتان را تحت تأثیر قرار دهد بپرهیزید. اگرچه تمامی این موارد دستوراتی هستند که شما باید به هر نحوی آنها را انجام دهید، احتمالاً اگر بدانید انجام ندادن آنها تا چه حد می‌تواند درمان شما را به تأخیر بیندازد، شگفت زده خواهید شد. نکته دیگری که باید به خاطر داشته باشید این است که دهان هر بیمار با دیگری متفاوت است بنابراین هنگامی که از تکنیک ارتودنسی سریع استفاده می‌کنید اگر مورد خاص و پیچیده در درمان شما وجود دارد، خود را آماده کنید که این تکنیک تا آن اندازه ای که شما می‌خواهید سریع عمل نکند. در هر مرحله یک گفتگوی بی پرده با متخصص ارتودنسی خود داشته باشید تا در هر مرحله درمان شگفت زده نشوید. به خاطر داشته باشید که رسیدن به نتیجه نهایی دلخواه شما با روش‌های مطمئن و موثر بسیار مهم تر سرعت رسیدن به آن‌ها است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *